Akce • Klub Újezd

- výstava fotografií z historie Klubu Újezd

od 15.12.2020

Historie Klubu Újezd:

Klub Újezd je již 25 let neodmyslitelnou součástí pražského alternativně - kulturního a také nočního života. Klub sídlí na Malé Straně v ulici Újezd v domě č.p. 18, který pochází z poloviny 16. století. Klub byl pro veřejnost otevřen v květnu 1990 a od té doby prošel mnoha proměnami. Tou nejvýraznější byl zákaz živého hraní v prostorách klubu v roce 1998. Do té doby zde odehrálo své koncerty mnoho desítek domácích i zahraničních hudebních těles.

V současnosti má klub podobu 3 patrového hudebního baru, kdy v suterénu je otevřena Pivnice Újezd, v přízemí - bývalém koncertním sále je bar a v prvním patře je kavárna. Chodby klubu slouží jako výstavní prostor s názvem Galérka Újezd. Klub Újezd má naprosto originální a nezaměnitelnou atmosféru podpořenou unikátním designem prostoru.